RAID چیست؟

گارانتی بازگشت وجه

گارانتی بازگشت وجه

در صورت عدم رضایت مشتری از سرویس ارائه شده پیســـــیا تا 7 روز وجه کاربر را گارانتی می کند و قابل استرداد می باشد

نصب رایگان اسکریپت

 

نصب رایگان اسکریپت

 

سیستم های مدیریت محتوا و اسکریپت های محبوب یک بار به صورت رایگان برای شما نصب خواهد شد. در صورت نیاز پس از خرید یک تیکت به بخش پشتیبانی ارسال کنید.

نویسنده : adminers , موضوع :آموزش, نوشته شده در: ۱۷ مهر۱۳۹۵

RAID چیست؟

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSMlcY17mO3YbsQYy1Pt_Tu8uc6QLrHgWd3EHJt0GSgxsIhY9EZ8w

 

RAID مخفف عبارت Redundant Array of Inexpensive Disks و تکنولوژی برای ترکیب چندین هارد دیسک  به یک واحد با هدف افزایش سرعت، کارایی و امنیت وسایل ذخیره سازی می‌باشد. بدین صورت که چندین هارد دیسک  به یکدیگر متصل شده و یک واحد را تشکیل می‌دهند، بسته به اینکه در چه سطحی از تکنیک RAID  پیاده سازی شده باشند، باعث افزایش کارایی  سیستم می‌گردد. این تکنولوژی معمولا در سرورها و کامپیوترهایی که دارای کارایی بالا هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در سالهای اخیر، با توجه به مشکلات متعددی که  باعث از دست رفتن اطلاعات هارد دیسک‌ها و در نتیجه خسارات مالی فراوان می‌شود، استفاده از تکنولوژی که بتواند از وقوع این گونه مشکلات جلوگیری کند، از اهمیت بالایی برای کاربران برخوردار است.

در سال ۱۹۸۷ سه محقق دانشگاه کالیفرنیا به نام‌های David Patterson، Garth A. Gibson و Randy Katz برای اولین بار اصطلاح RAID  را که عنوان مقاله ‏A Case for Redundant Arrays of Inexpensive Disks (RAID)‎ بود، مطرح کردند. آنها نظریه خود را با این عنوان که  ذخیره و بازیابی اطلاعات بر روی هارد دیسک‌های گوناگون می‌تواند باعث افزایش کارایی سیستم، کاهش هزینه و همچنین کم کردن میزان انرژی مصرفی برای انجام کار شود، مطرح نمودند.

 تولیدکنندگان تکنولوژی RAID  بعدها نام آن را به Redundant Array of Inexpensive Disks تغییر دادند.

RAID در ابتدا برای استفاده در دیسک‌های SCSI مطرح شد، با گذشت زمان و پیشرفت فناوری استفاده از این تکنولوژی  در دیسک‌های IDE ناموفق بود. اما  بعد از آن در دیسک‌های SATA به اوج خود رسید.

وسایل ذخیره سازی قدیمی‌تر، معمولا از یک هارد دیسک برای ذخیره اطلاعات استفاده می‌کردند. ولی پس از بوجود آمدن این تکنولوژی، سیستم‌ها قادر بودند تا اطلاعات را بر روی چندین هارد دیسک ذخیره نمایند. به این ترتیب اطلاعات به صورت پشت سرهم به بخش‌هایی شکسته و در چندین هارد دیسک ذخیره می‌شوند. این نحوه ذخیره سازی این امکان را فراهم می کرد که در کنار بهبود ساختن کارایی  سیستم، ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات نیز افزایش پیدا کند.

امروزه این تکنولوژی تقریبا در همه وسایل ذخیره سازی به کار رفته است. با این وجود باز هم وسایلی هستند که از این تکنولوژی استفاده نمی‌کنند. سیستم‌عامل و کاربران به این حقیقت که وسیله ذخیره سازی از چندین هارد دیسک تشکیل شده‌است پی نمی‌برند، و با آن مانند یک دیسک مستقل رفتار می‌کنند. به کمک RAID اطلاعات می‌توانند به صورت موازی بر روی یک یا چند هارد دیسک ذخیره شوند؛ بنابراین اگر یکی از دیسک‌ها با مشکل مواجه شود، اطلاعات باز در دسترس خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

Translate this page

Mar 1, 2014 – RAID مخفف عبارت Redundant Array of Inexpensive Disks و تکنولوژی برای ترکیب چندین هارد دیسک به یک واحد با هدف افزایش سرعت، کارایی و …

هارد رید (RAID) چیست؟ (و انواع RAID) – بایت گیت

bytegate.ir/هارد-رید-raidچیست؟-و-انواع-raid/

Translate this page

Nov 22, 2015 – رِید (RAID) نوعی تکنولوژی برای ترکیب کردن چندین هارد دیسک فیزیکی به صورت یک هارد تنها است که باعث افزایش کارایی و حفاظت از داده ها می …

RAID چیست؟ – ParsPack Cloud Computing Technology

https://parspack.com/news/200-ftp…/177-hardware-software-raid

Translate this page

RAID چیست؟ raids1 بنا به ضرورت و اهمیتی که RAID در میان اهل فن (فناوری اطلاعات) پیدا کرده است ، بر آن بودیم تا مطلبی در خور جهت بسط کارکردهای این تکنولوژی …

سوال :: تکنولوژی RAID چیست و معرفی انواع RAID

network.itpro.ir/…/تکنولوژی-raidچیست-و-معرفی-انواع-raid

Translate this page

سلام بر دوستان عزیز من میخواستم یه آشنایی کامل با تکنولوژی RAID و همچنین انواع RAIDداشته باشم. ازتون ممنون میشم اگر کسی مطلبی یا لینکی داره بهم معرفی کنه.

رید (RAID ) چیست؟ – سرزمین دانلود

www.sarzamindownload.com/contents/1125/

Translate this page

رید (RAID ) چیست؟ RAID کوتاه شده عبارت Redundant Array of Inexpensive Disks میباشد و کار آن ایجاد یک واحد از مجموع چند هارد دیسک میباشد. در واقع با قرار دادن چند …

: RAID – دانشنامه رشد

daneshnameh.roshd.ir › علوم ریاضیعلو م رایانه

Translate this page

RAID چیست؟ RAID0; RAID1; RAID2; RAID4; RAID5; RAID6; RAID7; RAID10; RAID53; RAID 0+1. پیوندهای خارجی; همچنین ببینید …

RAID چیست؟ – دنیای فناوری

technologyworld.blogsky.com/1389/04/10/post-200/

Translate this page

AID مخفف Redundant Array of Independent Disks به معنی آرایه‌ پشتیبان دیسک‌‌های مستقل است. البته معنی لغتی آن در انگلیسی، یورش است. این مفهوم بار اول در سال …

Translate this page

RAID چیست ؟ RAID مخفف REDUNDANT ARRAY OF INTELLIGENT/INEXPENSIVE DISKS می‌باشد. یكی از موانع مهم در مقابل افزایش كارائی سیستم‌های رایانه‌ای …

تهران هاست | RAID چیست ؟

www.tehranhost.com › مرکز آموزشدانشنامه

Translate this page

raid چیست ؟،با استفاده از منابع گونان به توضیح RAID وهمچنین تاریخچه ، انواع raid سخت افزاری و نرم افزای و RAID های ۰ تا ۱۰ نیز اشاره شده است.