چگونه در ویندوز ۷،۸ و ۱۰ به شیوه نوین و امن سیستم را قفل نماییم

گارانتی بازگشت وجه

گارانتی بازگشت وجه

در صورت عدم رضایت مشتری از سرویس ارائه شده پیســـــیا تا 7 روز وجه کاربر را گارانتی می کند و قابل استرداد می باشد

نصب رایگان اسکریپت

 

نصب رایگان اسکریپت

 

سیستم های مدیریت محتوا و اسکریپت های محبوب یک بار به صورت رایگان برای شما نصب خواهد شد. در صورت نیاز پس از خرید یک تیکت به بخش پشتیبانی ارسال کنید.

نویسنده : adminers , موضوع :server , طراحی سایت, نوشته شده در: ۱۵ اردیبهشت۱۳۹۶

چگونه در ویندوز ۷،۸ و ۱۰ به شیوه نوین و امن سیستم را قفل نماییم

 

 

Image result for ‫چگونه در ویندوز ۷،۸ و ۱۰ به شیوه نوین و امن سیستم را قفل نماییم‬‎

 

 

اولین روش: میان بر های صفحه کلید

اگر شما هم برای آموختن رایانه سال ها پیش به کلاس های مربوطه مراجعه کرده اید، قطعا می دانید که اولین چیزی که به ما یاد دادند روشن کردن و در ادامه قفل کردن و خاموش کردن کامپیوتر با صفحه کلید و کلید های ترکیبی بوده است. فرض می کنیم که می خواهید برای انجام کاری سریعا سیستم خود را قفل کنید و به دنبال کار مورد نظر بروید. در چنین شرایطی فقط کافیست دکمه های ترکیبی کلید پنجره ویندوز + L  را با هم فشار دهید و شاهد قفل شدن سیستم خود باشید. البته این دو کلید چندان که باید به هم نزدیک نیستند پس بهتر است همین حالا روی کیبردتان را نگاه کنید و جایگاه این دو دکمه یعنی پنجره ویندوز و L  را تعیین کنید. کلید پنجره عموما در کنار اسپیس بار با حدفاصل یک یا دو کاراکتر است.

 

 

در رابطه با استفاده از این کلید ترکیبی باید بگوییم که شما ابتدای امر لازم است که یک رمز عبور برای سیستم خود، تعبیه کنید. این رمز را از مسیر Settings > Accounts > Sign-in options می توانید ایجاد کنید. تا زمانی که سیستم شما رمز دار نباشد ورود به حالت قفل بی فایده خواهد بود. شما در آینده و درست در ادامه طی همین مسیر می توانید رمز را تغییر دهید یا آن را به طور کامل حذف کنید.

 

دومین روش: قفل کردن کامپیوتر بعد از گذشت یک تایم محدود

اگر می خواهید بعد از مدت زمانی خاص ویندوز خود را قفل شده بیابید تنها یک راه دارید و آن هم این است که از ویندوز ۱۰ استفاده کنید. در این ویندوز، که نسخه نهایی ویندوز تا کنون بوده باید تنظیمات لازم را انجام دهید و بعد از آن با خیال راحت بعد از گذشت زمان ممکن سیستم را قفل شده بیابید. این ویژگی برای زمانی مناسب است که به دلیل کثرت کارها فراموش می کنید سیستم خود را قفل کنید.  برای این تنظیمات ابتدا وارد ویندوز شده و به بخش تنظیمات بروید. در این قسمت با گزینه Screensaver کار داریم. با ورود به Screensaver شما گزینه هایی را مشاهده می کنید که از جمله آن ها Change screen saver است. در این جا می توانید اسکرین سیور خاصی انتخاب کنید اما اگر می خواهید در چنین حالتی به جای اسکرین سیور به صفحه قفل وارد شوید، کافی است نوع اسکرین سیور را None تعیین کنید. در ادامه باید میزان دقیقه ای که می خواهید پس از بیکار شدن کامپیوتر سیستم به حالت قفل برود را مشخص کنید.

برخی از افراد سوال می پرسند که چرا با انتخاب این گزینه بلافاصله تا فعالیت خود را با کامپیوتر قطع می کنیم، سیستم قفل می شود؟ در پاسخ باید بگوییم که این بخاطر خاصیت این قابلیت است که باید حتما برای آن زمان معرفی شود بنابراین این تنظیمات را فراموش نکنید.

هنگانی که در حال تنظیم این بخش هستید با گزینه ای به نام  On resume, display logon screen روبرو هستید که باید آن را تیک دار کنید. اگر تیک این گزینه را بردارید، به محض ورود به صفحه قفل هنگام فعال کردن مجدد ویندوز خبری از قفل شدن نیست و به همان صفحه اولیه بازگشت داده می شوید. این می تواند امنیت را به حد کافی کاهش دهد از طرفی باید حتما سیستم خود را با زمان کوتاه و معقول تنظیم کنید چرا که افزایش زمان ممکن می تواند مانع امنیت لازمه شده و از طرفی زمان خیلی کوتاه هم موجب می شود که نتوانید به درستی به کارهایتان برسید.

 سومین روش: قابلیت قفل پویا یا Dynamic Lock در ویندوز ۱۰

آپدیت Creator در واقع آخرین بروز رسانی بوده که برای ویندوز ۱۰ صورت گرفته و زین پس بیشترین آموزش های حصاریا بر مبنای این ویندوز و این نسخه ارائه  می شود. در این نسخه امکانات خاصی تعبیه شده که شما می توانید از آن ها استفاده کنید که یکی از آن ها قفل هوشمند است. زمانی که شما تنظیمات لازم را انجام دهید، به محض اینکه از سیستم و میز کامپیوترتان دور می شوید، سیستم متوجه شده و قفل می شود.

 

 

در این نسخه از ویندوز برای استفاده از قفل هوشمند پویا کافی است به مسیر  Settings > Accounts > Sign-in Options بروید. در این قسمت گزینه ای به نام Dynamic lock وجود دارد. به این گزینه دقت کنید و در آن عبارت Allow Windows to detect when you’re away and automatically lock the device را پیدا کنید و آن را فعال کنید.

در این مدل از قفل کردن باید ویندوز خود را با گوشی هوشمند تان از طریق بلوتوث همگام سازی ایجاد کنید و گوشی را در جیب خود نگهدارید تا به محض قطع ارتباط سیستم متوجه شده و قفل شود.

 

 

 

 در این نسخه امکانات خاصی تعبیه شده که شما می  توانید از آن ها استفاده کنید که یکی از آن ها قفل هوشمند است. زمانی که شما تنظیمات لازم را انجام دهید، به محض اینکه از سیستم و میز کامپیوترتان دور می شوید، سیستم متوجه شده و قفل می شود.

 

در این نسخه از ویندوز برای استفاده از قفل هوشمند پویا کافی است به مسیر  Settings > Accounts > Sign-in Options بروید. در این قسمت گزینه ای به نام Dynamic lock وجود دارد. به این گزینه دقت کنید و در آن عبارت Allow Windows to detect when you’re away and automatically lock the device را پیدا کنید و آن را فعال کنید.

در این مدل از قفل کردن باید ویندوز خود را با گوشی هوشمند تان از طریق بلوتوث همگام سازی ایجاد کنید و گوشی را در جیب خود نگهدارید تا به محض قطع ارتباط سیستم متوجه شده و قفل شود.

این شیوه ها به شما کمک می کنند که بتوانید امنیت سیستم خود را تا حد امکان افزایش دهید. اما با وجود اینکه خود ویندوز امکاناتی برای قفل کردن دارد، روش هایی نیز وجود دارد که صرفا می توانید با استفاده از اپلیکیشن امنیت سیستم را فراهم سازید.

چهارمین روش: برنامه Bluelock

Dynamic Lock امکانی است که فقط در ویندوز ۱۰ آن هم نسخه نهایی بروز شده آن، برای شما در دسترس است اما اگر شما هم مثل من فرصت پیدا نمی کنید که ویندوز خود را ارتقا دهید و از ویندوز قدیمی ۷ یا ۸ استفاده می کنید با کمک این برنامه می توانید خاصیت Dynamic Lock را در ویندوز قدیمی تان داشته باشید. باید این برنامه را نصب کنید و بعد توسط گوشی یا تبلت و هر وسیله ای که می توانید آن را با بلوتوث به سیستم خود pair کنید، را به همراه داشته باشید. سرعت و دقت این برنامه در ارائه این قابلیت دقیقا برابر با سرعت و دقت ویندوز ۱۰ است.

 

پنحمین روش: برنامه Predator

Predator هم اپلیکیشنی است که تنها به کمک یک فلش یو اس بی، امکان قفل کردن سیستم را برای تان فعال می کند. شما فلش را برای قفل کردن فعال می کنید و هر بار که می خواهید امکان استفاده از سیستم را غیر فعال کنید به سادگی فلش را از سیستم دور کنید، تا امکان ورود به سیستم غیرفعال بشود. هر چند این روش بسیار امن است اما نگهداری از فلش بسیار دردسر دارد چرا که گم شدن آن توسط خودتان حسابی شما را به دردسر خواهد انداخت.

بدین ترتیب می توانید با استفاده از قابلیت های جدید ویندوز ۱۰ و حتی نسخه بروز رسانی شده آن از قفل کردن امن سیستم خود مطمئن باشید و این روش های جذاب را تست کنید اما با وجود اپلیکیشن های هوشمند نیز می توانید روی ویندوز خود اعمال محدودیت کرده و در مدت زمان لازم آن را قفل کنید

 

 

تیم پی سی وب سرور

 

 

About 1,750,000 results (1.03 seconds) 

Search Results

چگونه در ویندوز ۷،۸ و ۱۰ به شیوه نوین و امن سیستم را قفل کنیم؟

www.gooyait.com/…/windows-7-8-10-new-secure-way-lock.html

 1.  

Translate this page5 days ago – در این مقاله با شیوه های نوین و سریع و امن قفل کردن ویندوز آشنا خواهید شد.

چگونه در ویندوز ۷،۸ و ۱۰ به شیوه نوین و امن سیستم را قفل کنیم؟ – حصاریا

hesariha.ir › آموزش و ترفند

 1.  

Translate this page4 days ago – قفل کردن سیستم کامپیوتری کاری است که علت و انگیزه آن نیاز به توضیح ندارد اما کاربران عموما به دنبال راه هایی هستند که بتوانند بهتر و سریع …

قفل کردن پوشه ها در ویندوز بدون استفاده از نرم افزار – دیجیتال آرت

digital-art.ir › آموزش های کاربردی

 1.  

 2.  

Translate this pageFeb 26, 2014 – در این آموزش که با عنوان قفل کردن پوشه ها در ویندوز بدون استفاده از نرم … های کاربردی, سیستم های عامل, ویندوز۷, ویندوز ۸ویندوز XP اسفند ۷, … زیر پنجره قرار دارد به آسانی میتوانید نرم افزار Notepad را اجرا نمایید. … اکنون فایل ها و اطلاعاتی را که قصد قفل گذاری بر روی آن را دارید در … فروردین ۲۸, ۱۳۹۶ at ۱۰:۳۵ ب.ظ.

قفل صفحه ویندوز ۸ و ۱۰ را چگونه شخص سازی کنیم؟ – نمناک

namnak.com/شخصی-سازی-قفل-صفحه-ویندوز.p43687

 1.  

Translate this page

 Rating: 2.5 – ‎2 reviews

نمناک تکنولوژیکامپیوتر و نرم افزار قفل صفحه ویندوز ۸ و ۱۰ را چگونه شخص سازی … مجموعه از اطلاعات قفل صفحه ویندوز از پس زمینه سفارشی تا غیر فعال کردن آن را در … ولی بدون وارد شدن به سیستم نمی توان از آن برای دسترسی به اطلاعات شخصی و …

بررسی و آموزش استفاده از ویندوز ۱۰ : ترفندهای ویندوز ۱۰ و حل مشکلات رایج

anzalweb.ir/1394/…/آموزش-استفاده-و-ترفندهای-ویندوز-۱۰-بخش-۲/

 1.  

 2.  

Translate this pageAug 13, 2015 – برای تغییر پس زمینه صفحه لاک اسکرین (Lock Screen) ویندوز ۱۰ مسیر … ویندوز ۱۰ قابیتی داد که شبکه وای فای (WiFi) سیستم شما را با مجوز قبلی … بعد از آپدیت ویندوز ۷ و ۸ به ویندوز ۱۰ سریال نامبر فعلی و جدید ویندوز ۱۰ را پیدا کنید … bar with که bing پیشفرض آن است کلیک و گزینه Add را انتخاب نمایید.

۱۹ نکته که هر کاربر ویندوز ۷ باید بداند – گردو

https://gerdoo.net/article/159

 1.  

Translate this pageFeb 3, 2015 – معمولا بعد از نصب یک سیستم عامل جدید بیشتر افراد شروع به استفاده از برنامه‌ها … و بازگرداندن آن · Safe Mode:چگونه وارد شویم و چه زمانی استفاده کنیم؟ … فشار دادن همزمان کلید‌های ویندوز و بالا، آن را به حالت maximized در خواهد آورد. …. خود Taskbar هم اگر قفل نباشد می‌تواند در سمت راست، چپ و یا حتی بالا قرار بگیرد.

بعدی چگونه از Bitlocker ویندوز جهت رمزگذاری درایوها و فایل ها استفاده کنیم؟

digiato.com/…/چگونه-از-bitlocker-ویندوز-جهت-رمزگذاری-استفاد/

 1.  

 2.  

Translate this pageAug 29, 2014 – ویندوز با قابلیت پیش فرض BitLocker قادر به رمزگذاری درایوهای سیستمی … ویندوز ۸ و ۸٫۱ بوده و کاربران ویندوز۷ نیز باید از ورژن Ultimate آن … پس از اتصال هارد اکسترنال یا کول دیسک به سیستم باید رمز مربوطه را وارد کرده و آن را آنلاکنمایید. …. درایوهای رمزنگاری شده با آیکون قفل زرد رنگ در Windows Explorer …

چگونه ویندوز ۷ و ۸٫۱ را به ۱۰ آپدیت کنیم؟ – زوم تک

https://zoomtech.ir/how-to-update-windows-7-and-8-1-to-10/

 1.  

Translate this pageDec 5, 2015 – چگونه ویندوز ۷ و ۸.۱ را به ۱۰ آپدیت کنیم؟ … خب ، همانطور که با ویندوز ۱۰ آشنا شدید ، گفتنی است که شما هم اکنون میتوانید آن را برای سیستم خود …

چطور در کامپیوترهایی که چند ویندوز دارد یکی را حذف کنیم ؟

www.learning.asarayan.com/…ویندوز/…ویندوز/۴۲۸۸-چطور-در-کام…

 1.  

Translate this pageMar 2, 2016 – این مقاله راه حل boot سیستمی که سیستم عامل ویندوز اصلی آن به طور … اگر در این سیستم، ابتدا ویندوز ویستا قبل ازویندوز ۷ حذف یا فرمت شود، … در این مرحله به دلیل اینکه نوع درایو تغییر کرده است، سیستم این درایو را قفل و از … مهمترین قسمت برای اضافه کردن بوت منوی ویندوز XP گزینه Add New Entry می باشد .

آموزش قفل کردن یک درایو در ویندوز ۸ – بیتوته

www.beytoote.com/computer/…c/drive-windows8-education.html

 1.  

 2.  

Translate this pageقفل کردن درایو باز کردن درایو قفل شده آموزش کامپیوتر , قفل گذاری سیستم , گذاشتن رمز روی درایو , ترفندهای کامپیوترِ , آموزش قفل کردن درایو , ویندوز ۸ , ترفندهای ویندوز ۸ , افزایش امنیت کامپیوتر , … چگونه ویندوز 10 را از روی فلش مموری اجرا کنیم؟ … مرحله ششم: در این قسمت از شما سوال پرسیده می شود آیا مایل به قفل کردن درایو …

Searches related to چگونه در ویندوز ۷،۸ و ۱۰ به شیوه نوین و امن سیستم را قفل نماییم

آموزش رمز گذاری روی پوشه در ویندوز 7

قفل كردن پوشه در ويندوز ۷

نرم افزار قفل كردن فولدر

آموزش رمز گذاری روی پوشه در ویندوز 8

نرم افزار قفل گذاری روی فولدر

آموزش رمز گذاری روی پوشه در ویندوز 10

رمزدار كردن فولدر در ویندوز 7

چگونه یک فولدر را رمزگذاری کنیم