چگونه خلاقیت خود را مدیریت نماییم

گارانتی بازگشت وجه

گارانتی بازگشت وجه

در صورت عدم رضایت مشتری از سرویس ارائه شده پیســـــیا تا 7 روز وجه کاربر را گارانتی می کند و قابل استرداد می باشد

نصب رایگان اسکریپت

 

نصب رایگان اسکریپت

 

سیستم های مدیریت محتوا و اسکریپت های محبوب یک بار به صورت رایگان برای شما نصب خواهد شد. در صورت نیاز پس از خرید یک تیکت به بخش پشتیبانی ارسال کنید.

نویسنده : adminers , موضوع :server , اطلاعیه, نوشته شده در: ۱۸ اردیبهشت۱۳۹۶

چگونه خلاقیت خود را مدیریت نماییم

 

 

 

همیشه محرک های خلاقیت خود را کشف کنید، به آن فکر کنید و با پرسش هایی درباره آن، دایره خلاقیت خود را گسترش دهید.

مثلا می توان به بروشورهای مربوط به محصولات خود توجه بیشتری بکیند و همین نگاه کردن باعث شود تا متوجه شوید بروشورتان عکس و یا عنوان جالبی ندارد؛ با بسط دادن تفکر به این نتیجه می رسید که تهیه عکس جذاب و چشمگیر، این بروشور را تاثیر گذارتر می کند؛ از این افکار حمایت کنید چون جهت دهی مناسبی به بازار کارتان می دهد.

 

 

قوه تخیل و ادراک

در این مرحله نباید به دنبال بهترین و معمول ترین راه باشید، کاملا برعکس؛ باید به ذهنتان اجازه دهید که هر چقدر میتواند ایده های نو و نا معمول را درباره مسئله کشف کند؛ در این مرحله استعدادهای هنری نهفته در ذهنتان بروز پیدا می کند.

نو آوری و ابداع

اگر دیگر افکارتان برای کشف ایده های جدید شما را یاری نمی کند، الان فرصت مناسبی است که بهترین را انتخاب کنید و عمل کنید.

البته برای انتخاب بهترین گزینه، باید مثل یک منتقد منصف به ایده های خود نگاه کنید، و از ایده هایی حمایت کنید که به واقعیت و موفقیت نزدیک تر باشند؛ بعد از چینش ایده های مطمئن، راه های رسیدن به آن را بررسی کنید.

تحقق ایده ها

شما باید از ایده خود تا رسیدن به نتیجه مطلوب، به طور مستمر و با پشتکار دنبال کنید؛ تنها در این صورت است که طرح های شما می‌توانند نفعی داشته باشند؛ در غیر این صورت اگر کاری مثل طراحی عکس برای کاتالوگ‌، حتی اگر با ایده فوق العاده ای هم همراه باشد، ولی با دقت مناسبی دنبال نشود، یا در جاهایی که بازار فروش دارد توزیع نشود، نتیجه مطلوب و نفعی هم به دنبال ندارد.

شاید برای انجام و به ثمر نشستن ۴ فرآیند گفته شده، شما به تنهایی نتوانید که آن ایده را جلو ببرید و به افراد و یا حتی تغییر استعدادها و نگرش ها نیاز داشته باشد.

گاهی لازم است که برای طی کردن این مراحل، رفتارهای خود را تغییر دهید تا بتوانید بیشتر و بهتر خود را با این مراحل تطبیق دهید؛ چون هر مرحله رفتار و سبک مخصوص به خود را دارد؛ یا می توانید که از افراد دیگر که با این الگوها قابل تطبیق تر هستند هم

تفاده کنید.

بین خلاقیت هایتان، هماهنگی ایجاد کنید

همانطور که گفته شد قوه تخیل، تمام محور خلاقیت نیست، و فقط یکی از مراحل اصلی خلاقیت است.

در بازاریابی و حتی در تمام زمینه های تجارت، نباید از ایده های معمول و رایج خود و بازار استفاده کنید، در عوض آن ایده ها را با ایده های خلاقانه خود ترکیب و دستکاری کنید و سعی کنید آن ها را به مرحله عمل برسانید تا بتوانید از تخیل خود درآمد زایی کنید.

به یاد داشته باشید که از ایده های مطمئن که بنظر راه‌های عملی دارند حمایت کنید تا روش های جدیدی هم ابداع کنید.

 

 

 

 

 

 

خلاقیت به سبک مبدع

پس از اینکه سوالات و راه حل های تئوری و پیشنهادی از طرف بازرگان و هنرمند مطرح شدند، باید فردی با روحیه اصلاحاتی در گروه وجود داشته باشد که تخلیات را اصلاح کند، و نقش عملی تر و کاربردی تر را گزینش کند و بتواند راه حل های واقع بینانه تری ارائه کند؛ مثلا: ” شاید بتوان این ویژگی را به این قسمت اضافه کنیم و جواب بهتری دهد، بنظر شما جواب بهتری نمی دهد؟”

شخصی که روحیاتش با ابداع و اصلاح سازگارتر است در مرحله سوم فرآیند، بیشترین کارایی را دارد.

خلاقیت به سبک مهندس

بعد از اینکه تمام راه حل های تئوری و عملی ارائه شدند و مطمئن ترینِ آن ها انتخاب شدند، کار باید وارد بخش عملی خود بشود.

در این مرحله، باید شخصی در گروه باشد که باید مهارت لازم را برای عملی کردن پروژه داشته باشد؛ این شخص را در اصطلاح مهندس عمل گرا می نامند.

مهندس باید طرحی خامی را در دست بگیرد و آن را به مرحله تحقق برساند؛ مثلا: ” همه این ایده ها فوق‌العاده‌ن، اما ابتدا باید به فکر بودجه لازم برای شروع پروژه باشیم”. مهندس کار خلاقانه اعضاء و گروه را به مرحله چهارم و تکمیلش می رساند.

شاید کاری را که می خواهید شروع کنید با یکی از سبک های بالا همخوانی بیشتری داشته باشد و به نظر به دیگر سبک ها نیاز نباشد، اما این نکته را مد نظر داشته باشید که هر نقش به تنهایی چندان جالب و خلاقانه نیست و کار خلاقانه ِ خوبی نمی شود. شاید بهتر باشد که در موقعیت های مختلف و برای پیشبرد اهدافتان هر ۴ سبک را خودتان امتحان کنید و یا اینکه روحیات شما با هر ۴ سبک خلاقیت سازگاری و شباهت زیادی داشته باشد و بتوانید پروژه را به تنهایی پیش ببرید، البته اگر با افراد دیگری که نقش مکمل برای شما و پروژه را دارند بتوانید کار کنید با مجموعه وسیع تری از ایده ها رو به رو می شوید که در تمام فعالیت های تجاری و بازار یابی تان می توانید از آن ها استفاده کنید.

 

پی سی وب هاست

 

 

 

چگونه خلاقیت خود را مدیریت کنیم؟ – گویا آی تی

www.gooyait.com/1395/11/13/how-manage-creativity.html

 1.  

Translate this pageFeb 1, 2017 – برای اینکه خلاق تر باشید و بتوانید ایده های خود را مدیریت کنید می توانید با این مقاله سبک های مختلف پرورش ایده ها وخلاقیت را یاد گرفته و بکار …

چگونه خلاقیت خود را مدیریت کنیم؟ – پولدارشو!

pooldarsho.ir/چگونه-خلاقیت-خود-را-مدیریت-کنیم؟/

 1.  

Translate this pageFeb 5, 2017 – اما فقط یک چهارم از افکارتان بدون اشکال است ، پس باید فکرتان را بهتر مدیریت کنید؛ قبل از انجام هر کاری باید سطح تفکرات را خود را محدود نکنید …

چگونه افكار خود را مديريت كنيم – خبرگزاری فارس

www.farsnews.com/newstext.php?nn=9005251301

 1.  

 2.  

Translate this pageAug 16, 2011 – خبرگزاری فارس: چگونه افكار خود را مديريت كنيم … نكنيد كه "ايمان داشته باشيد و به خدا توكل كنيد و به خود اعتماد كنيد، به توانايي و خلاقيت خود نيز …

چگونه خلاقیت خود را تقویت کنیم؟ – ایده باران

www.ideabaran.ir/چگونه-خلاقیت-خود-را-تقویت-کنیم؟/

 1.  

 2.  

Translate this pageApr 15, 2014 – نکته مهم این است که خلاقیت جزو ویژگی هایی است که میتوان ان را تقویت نمود.

چگونه خلاقـیت خود را تقویت کنیم؟ ۷ نکته مفید برای پرورش خلاقیت در …

www.khoshfekri.com/3961/چگونــه-خلاقـیـت-خـود-را-تقـویت-کنیـم/

 1.  

 2.  

Translate this pageتحقیقات نشان می دهد اهداف مالی و انجام یک کار به امید جایزه گرفتن ذهن شما را کانالیزه خواهد کرد و خلاقیت شمار را خواهد گرفت. داشتن اهداف مالی مثل این است که سر خود را …

چگونه قدرت خلاقیت را در خود تقویت کنیم؟ – دیجیاتو

digiato.com/article/…/چگونه-قدرت-خلاقیت-را-در-خود-تقویت-کنیم…

 1.  

 2.  

Translate this pageSep 23, 2015 – گاهی افراد انگیزه خود را برای یافتن و خلق راه هایی جدید و مبتکرانه در زندگی از دست می دهند. همه ما گاهی به این مرحله از زندگی می رسیم. بعضی اوقات …

بی نظير – چگونه افكار خود را مدیریت كنیم

www.binazir62.blogfa.com/post/…/چگونه-افكار-خود-را-مدیریت-كن…

 1.  

Translate this pageبی نظير – چگونه افكار خود را مدیریت كنیم – از هر دری سخنی. … و به خدا توكل كنید و به خود اعتماد كنید، به توانایی و خلاقیت خود نیز ایمان داشته باشید و شجاع باشید ".

چگونه فکرمان را مدیریت کنیم؟ – بیتوته

www.beytoote.com/psychology/zendegi…/manage3-minds.html

 1.  

 2.  

Translate this pageچگونه فکرمان را مدیریت کنیم افکار مثبت ,افكار منفی , افكار گیج كننده, نتایج … یاد بگیریم كه افكار خود را در جهت دست‌یابی به اهدافمان در زندگی هدایت كنیم. چگونه؟

چگونه افکار خود را مدیریت کنیم – افکارنیوز

www.afkarnews.ir/بخش…/۴۴۷۵۸-چگونه-افکار-خود-را-مدیریت-کن…

 1.  

Translate this pageAug 16, 2011 – همانطور که به دنبال کنترل و مدیریت پول، زمان و امکانات خود هستیم، … و به خدا توکل کنید و به خود اعتماد کنید، به توانایی و خلاقیت خود نیز ایمان …

چگونه مدیر خود را مدیریت کنیم؟ | اداری

iedari.com › راهنمایی های رفتاری در محیط کار

 1.  

Translate this pageMay 10, 2015 – مدیریت بر مدیران. بیشتر مدیران و حتی مدیران ارشد نیز دارای یک رئیس هستند . کمتر کسی مانند رئیس در پیروزی و کارآئی فرد در سازمان موثر است .

Ad

 

 1. تفکر انتقادی در کلاس درس‎

  Adwww.efprograms.org/afrooz

  آموزش تفکر سنجشگرانه به دانش آموزان را با هم تمرین کنیم.

Searches related to چگونه خلاقیت خود را مدیریت نماییم

تاثیرات نوآوری در زندگی ما کدامند؟

مشاهده نوآوری در طبیعت

نوآوری در چه مشاغلی وجود دارد

تاثیرات نواوری در زندگی شما کدامند

نوآوری در طبیعت+عکس

تقویت نوآوری

با نواوران

تاثیرات نوآوری در زندگی شما کدام اند